MAZO LAUPĪTĀJU panākumi Čehijā

Jaunā latviešu spēlfilma MAZIE LAUPĪTĀJI (Studija F.O.R.M.A., Latvija – MINI FILM, Austrija) tikko veiksmīgi startējusi Čehijā. Piedaloties Zlinas Starptautiskā Bērnu un jauniešu filmu festivāla konkursa programmā filma ieguvusi ekumēniskās žūrijas diplomu. Zlinas Starptautiskais Bērnu un jauniešu filmu festivāls ir viens no vecākajiem šāda veida festivāliem pasaulē un šogad atzīmēja 49. jubileju. Šogad festivālā tika izrādītas 440 filmas no 44 valstīm.

Čehu mazie un lielie skatītāji Mazos laupītājus uzņēmuši ar lielu atsaucību. Filmu klātienē pārstāvēja režisors Armands Zvirbulis, kā arī mazais laupītājs, Robja lomas atveidotājs Gustavs Vilsons kopā ar tēvu, aktieri Mārtiņu Vilsonu.

Divu mēnešu laikā šī ir otrā balva filmai Mazie laupītāji , kura Čehijas diplomu pievieno Berimora „Lielajam Spilvenam” –  Rīgas Starptautiskā Bērnu filmu festivāla “Berimora kino” galvenajai balvai. Šī gada laikā filmu sagaida vēl vairāki prestiži starti. Divi no tiem pielīdzināmi „pieaugušo” spēlfilmu Kannām – Giffoni filmu festivāls (Itālija) vasaras laikā un Cinekid filmu festivāls (Nīderlande) rudenī, kuros Mazie laupītāji atlasīti konkursa programmām