Avārijas brigāde komplektē iesaukumu armijā. Jauna spēlfilma

Filmu studija F.O.R.M.A. aprīlī sāks gatavoties topošās spēlfilmas „Džimlai Rūdi Rallallā! uzņemšanai, kurai Nacionālā Kino centra 2012.gada konkursā nupat apstiprināts 138 269 latu finansējums.

Filmas sižets ir saistīts ar armijas dzīvi, kurā iejutīsies veco ļaužu pansionāta iemītnieki. Viņi vēlas palīdzēt Latvijai krīzes situācijā, būt sabiedrībai un valstij noderīgi, atsakoties no pensijām un piesakoties brīvprātīgi armijā. Ar šo filmu tās veidotāji cer vairot cilvēkos optimismu, it īpaši pensionāros.

Filmas idejas un scenārija autors ir Māris Putniņš, kurš strādājis kopā ar „Studija F.O.R.M.A.” pie spēlfilmas „Mazie Laupītāji”. Filmu veidos režisoru tandēms Jānis Cimermanis un Māris Putniņš, kuru kopdarbība vairāk zināma pēc lielu popularitāti ieguvušajām leļļu filmām „Avārijas Brigāde”. Jaunās spēlfilmas „Džimlai Rūdi Rallallā!” producents ir Gatis Upmalis („Labās rokas”, „Ūdensbumba resnajam runcim”, „Mazie laupītāji”, „Vientuļā sala”), operators – Andrejs Verhoustinskis, mākslinieks – Mārtiņš Milbrets, ražošanas direktors – Sergejs Berdičevskis.

Lai gan filmā iecerēts daudz absurdu un komisku situāciju, tās scenārija autors Māris Putniņš šo žanru vērtē kā traģikomēdiju, jo tajā būs gan inteliģents pensionārs, gan it kā nožēlojams pensionārs, veco ļaužu viltības, bēdas, citas emocijas un vēlme būt novērtētiem. Ieskicēsies arī politisko virsotņu intereses.

Šī būs reta iespēja sapulcināt vienā filmā Latvijas kino un teātra vecmeistarus kopā ar talantīgiem vidējās paaudzes aktieriem. Aktieru ansamblis tiks apstiprināts maija beigās, bet pati filmēšana plānota vasarā Rīga un Nacionālo bruņoto spēku mācību bāzē Ādažu poligonā.

Filmas „Džimlai Rūdi Rallallā!” veidošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, LR Aizsardzības ministrija, kas piedalīsies filmas tapšanā ar materiāli tehniskajiem resursiem, mācību manerviem un konsultācijām.